درمان جوش با رواکوتان

سلام من 28 سال دارم و مشکل جوش صورت داشتم دو سال پیش تحت درمان یک پزشک قرار گرفتم و با مصرف تتراساکلین تو یه مدت 15 ماهه تقریبا خوب شدم اما پس از سه ماه جوشهای صورتم از اولش هم بدتر شد جوش های زیرپوستی و چرکی بزرگ و شدید زدم و مخصوصا روبینیم سوراخهای ریزی بود که با فشار ازش چرک خارج میشد. حالا دکتر بهم ایزوترتینوئین 20 میلی داده که روزی یک عدد بخورم و اینکه تتراسایکلین هم گفته دوباره مثل قبل شروع کنم هر دوازده ساعت 2 تا 250 میلیگرمی. حالا تو اینترنت و دستور دکوتان دیدم که این دو تا رو نباید باهم مصرف کرد دکترم بهم گفت یکیشو صبح بخور یکیشو عصر. من الان از ترس فقط تتراسایکلین رو میخورم اما خوب نشده هنوز جوشام.
میخوام بدونم مشکلی نیست که دکوتانم با تتراسایکلین بخورم؟
اصلا چرا باید با دکوتان تتراسایکلین هم خورد؟ مگه دکوتان به تنهایی کافی نیست؟
اگه نمیشه باهم خورد یه جایگزین مناسب و خوب برای تتراسایکلین معرفی کنید.
خواهش میکنم حتما جوابمو بدین من خیلی نگرانم. ممنون

باسلام خیر نباید این دو دارو با هم مصرف کنید .اگر شما  حد اقل 60کیلوگرم وزن داشته باشید یک عدد در روز برایتان کم است و کمکی به شما نمی کند .معمولا با رواکوتان نباید داروی دیگری استفاده کرد

/ 1 نظر / 9 بازدید
مرضیه

با سلام دختری 23 ساله هستم که از 10 سالگی شروع به جوش زدن کردم و از حدود 15 سالگی درمان با انواع دارو ها را امتحان کردم. که هیچ کدام فایده ای نداشت تا این که 4 سال پیش مصرف دکوتان را آغاز کردم و به مدت 8 ماه خوردم.خوب شدم و خیلی خیلی کم جوش می زدم. ولی از 1 سال پیش دوباره شروع کرد به جوش زدن اوایل کم بود ولی همین طور بیشتر شد تا الان که خیلی زیاد شده. چند ماه پیش که کمی بهتر بود پیش دکترم رفتم و به من محلول و چند کرم شب داد ولی هیچ اثری نداشت. حدود یک ماهی هم هست که شیره ی گیاه آلوئه ورا را مصرف می کنم که آن هم هیچ اثری نداشته. می خواهم بپرسم می توانم دوباره دکوتان مصرف کنم؟ آن موقع که مصرف می کردم عوارض خاصی نداشتم و بعد از قطع مصرف عوارض هم قطع شدند. واقعا خسته شدم . علاوه بر چهره ی زشتی که از من ساخته، شب ها خواب ندارم! به هر طرفی که می خوابم جوش هایم درد می کند و می سوزد.