*متخصص پوست و مو و زیبایی و کاشت مو * دکتر صداقت پیشه *

مشاوره رایگان کاشت مو در مطب انجام می پذیرد. تلفن: 88881101 ,5-88206544.آدرس: تهران، خ ولی عصر، نبش خ توانیر، پلاک 2492. کاشت مو و ابرو با روشهای FUT و FIT و BHT با حداکثر تراکم انجام می شود. توضیح: این وبلاگ با بیش از 12 سال سابقه، از پیشگامان وبلاگ پزشکی در کشور می باشد. برای مراجعه به سوالات مطرح شده به قسمت پایین، سمت چپ مراجعه فرمایید.

پاسخ با حوصله
ساعت ۱۱:۳٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۳٠ امرداد ۱۳۸٢   کلمات کلیدی: ریزش موی سر ،ریزش مو سر ،موی سر

نویسنده: امیر پارسا

چهارشنبه، 15 مرداد 1382، ساعت 19:24

با سلام پسری هستم 23 سال، چند تا سول داشتم که بهش یکی یکی جواب بدید.(البته خیلی خیلی ببخشید) 1آیاهر روز چند دقیقه ای سر پا وایسادن(یوقا )که میگویند به مغذ خون میرسونه؛ تاثیری به تقویت و قطع ریزش مو دارد یا خیر؟ 2آیا شامپوی معروف پانتن که ساخت ترکیه است، تاثیری به تقویت مو دارد یا خیر؟عوارض چطور؟ 3آمپولی که باعث تقویت یا قطع ریزش موی ارثی بشه به چه نامیه؟ 4قرص پروپشیا اینجا هر ورقی به گفتهً داروخانه 10000 تومانه ایا قیمت واقعی همونه؟ یه سوًال غیر معمولی، آیا مالش دادن سر با خونی که مال خودش باشه تاثیری به تقویت مو دارد یا نه؟ لطف کنید به سوًالات با حوصله جواب بدهید چون این سوًالات مال چند نفر می باشد خیلی خیلی ممنون و تشکر از شما که به سوًالات ما پاسخ میدهید.


با سلام

در مورد سوال اول در منابع مرجع تخصصی پوست چنین توصیه ای ندیدم .ولی اگر هر چیزی باعث افزایش جریان خون پوست سر گردد ، احتمالا در بهبود ریزش مو تاثیر دارد .۲- بهترین شامپو آن است که خود به پوست و موی سر آسیب نزند . انتظار رویش موی جدید و یا قطع ریزش مو از شامپو انتظار به جایی نیست ۳-آمپول یا هر داروی دیگر بستگی به علت ریزش متفاوت است . ریزش موی ارثی قطع کامل نمیشود .چه با دارو و یا آمپول ۴- داروی پروپشیای یک میلی گرمی که برای ریزش مو مصرف میشود ، گران قیمت است (بیش از ۱.۵ دلار) و اما در جواب سوال غیر معمولی!!! خیر ...