*متخصص پوست و مو و زیبایی و کاشت مو * دکتر صداقت پیشه *

مشاوره رایگان کاشت مو در مطب انجام می پذیرد. تلفن: 88881101 ,5-88206544.آدرس: تهران، خ ولی عصر، نبش خ توانیر، پلاک 2492. کاشت مو و ابرو با روشهای FUT و FIT و BHT با حداکثر تراکم انجام می شود. توضیح: این وبلاگ با بیش از 12 سال سابقه، از پیشگامان وبلاگ پزشکی در کشور می باشد. برای مراجعه به سوالات مطرح شده به قسمت پایین، سمت چپ مراجعه فرمایید.

ریزش موی ارثی
ساعت ۱۱:٥۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ فروردین ۱۳۸٢   کلمات کلیدی: ریزش موی ارثی

نویسنده: کیوان
دوشنبه، 25 فروردین 1382، ساعت 1:21

با سلام و تشکر از وبلاگ شما ! من پسری هستم ۲۳ ساله که ریزش موی ارثی دارم.درمان با پروپشیا و ماینوکسیدیل به نظر موثر می رسید اما مدتی است درمان با آنها را قطع کردم و در حقیقت کمی هم نگران اثرات جانبی قرص پروپشیا بودم. یک محلول بدستم رسیده به اسم pantostin که مخصوصا در آلمان خیلی معروف است. می خواستم بدانم آیا این محلول برای من مناسب است یا نه ؟ یعنی اصلا مخصوص ریزش موی ارثی می باشد ؟ اگر هست درمان با آن نسبت به ماینوکسیدیل موثرتر است ؟

--------------------------------------------------------------------------------
با سلام .
در مورد پرو پشیا قبلا توضیحاتی داده شده است که میتوانید به آن مراحعه کنید . دارویی که نام برده اید ندیده ام . بیشتر داروهایی که در این زمینه موجود است ،یا فرانسوی است ویا آمریکایی و یا کانادایی . دارویی به نام trikostim در بازار ایران موجود است که فرانسویست و داروی موثری میباشد . احتمالا دارویی که مورد نظر شما ست ، از این خانواده است . ولی به طور کلی این دارو ها اعتبار علمی ماینوکسیدیل و پرو پشیا را ندارند.