*متخصص پوست و مو و زیبایی و کاشت مو * دکتر صداقت پیشه *

مشاوره رایگان کاشت مو در مطب انجام می پذیرد. تلفن: 88881101 ,5-88206544.آدرس: تهران، خ ولی عصر، نبش خ توانیر، پلاک 2492. کاشت مو و ابرو با روشهای FUT و FIT و BHT با حداکثر تراکم انجام می شود. توضیح: این وبلاگ با بیش از 12 سال سابقه، از پیشگامان وبلاگ پزشکی در کشور می باشد. برای مراجعه به سوالات مطرح شده به قسمت پایین، سمت چپ مراجعه فرمایید.

جواب سوالی در مورد مو.
ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٢ فروردین ۱۳۸٢   کلمات کلیدی: مو ،لیزر موی زاید ،لیزر موی زائد

سوال:
سلام و خسته نباشید ۱)برای از بین بردن دائم موهای زاید زیر گلو (در آقایان) چه توصیه ای می کنید؟ مخصوصا اگر این موها به علت تراشیده شدن مکرر در طول زمان زیاد و زبر شده باشند. ۲) علت رشد بیش از حد مو در بدن برخی افراد چیست؟ در حالی که ممکن است سر دچار ریزش مو شده باشد در حالی که سایر قسمت های بدن با رشد بیش از حدمو مواجه باشد. ۳) برای تراشیدن موی صورت استفاده از چه ابزاری بهتر و بی ضرر تر (برای پوست صورت) است؟ پیشا پیش از راهنمایی شمامتشکرم.
----------------------------------------------------------------------------------------
جواب:
با سلام و تشکر از مشاوره .
۱)از بین بردن دایم مو های نا خواسته بدن فقط استفاده از لیزر درمانی مقدور میباشد . سایر روش ها موقتی میباشد.مثل استفاده از تیغ ، دارو و ...
۲) به علت فعالیت هورمون های جنسی میباشد .که به علت تفاوت در گیرنده های موهای سر و بدن نتیجه ی متفاوت ایجاد میشود . هورمون ها مو های وابسته به جنس را در نا حیه ی پیشانی تا فرق سر (منطقه ای که شما به طور عام در مرد ها ی طاس فاقد مو دیده میشود) را تخریب مینماید و موهای صورت و بدن را تحریک به افزایش رشد میکند.
۳)هر چه وسیله ی مورد استفاده کم تر تهاجمی باشد به طوری که به پوست کمترین آسیب را برساند بهتر است .ولی به طور کلی این فرضیه ای که عنوان میشود که اگر با تیغ در جهت از بین بردن مو ها استفاده شود باعث افزایش مو میشود غلط بوده و هیچ پایه ی علمی ندارد.