*متخصص پوست و مو و زیبایی و کاشت مو * دکتر صداقت پیشه *

مشاوره رایگان کاشت مو در مطب انجام می پذیرد. تلفن: 88881101 ,5-88206544.آدرس: تهران، خ ولی عصر، نبش خ توانیر، پلاک 2492. کاشت مو و ابرو با روشهای FUT و FIT و BHT با حداکثر تراکم انجام می شود. توضیح: این وبلاگ با بیش از 12 سال سابقه، از پیشگامان وبلاگ پزشکی در کشور می باشد. برای مراجعه به سوالات مطرح شده به قسمت پایین، سمت چپ مراجعه فرمایید.

قرص پردنیزولون وجوش
ساعت ٦:٢٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۳٠ تیر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

سلام .آقای دکتر من حدود 5 روز پیش به دکتر پوست و مو مراجعه  کردم به خاطر درمان جوش های صورتم و به من دو عدد ژل به نام کلیندمایسین(ایران دارو)و بنزوئیل پروکسید(rugby) نوشت که باید به جوش هایم بزنم و دو عدد دارو به نام:کپسول زمیکسر(آزیترومایسین250) -قرص نیزوپرد 5(پردنیزولون/ایران هورمون)-روز اول فقط یکبار 2 عدد قرص نیزوپرد 5 را استفاده کردم و وقتی در مورد آن دارو تحقیق کردم خیلی عوارض نسبت به فواید آن داشت ،دیگر قرص نیزوپرد 5 را استفاده نمیکنم و از کپسول های آزیترومایسین250 استفاده میکنم(به خاطر آنکه عوارض آن زیاد خطرناک نیست و کمتر عوارض دارد) و حدود 5 روز که میگذرد اصلا صورتم جوش نزده است در صورتی که همیشه هر روز صورتم جوش های سر سفید و گاهی اوقات التهابی میزد.آقای دکتر آیا بنده قرصی که اشاره شد استفاده نمیکنم در روند بهبود درمان نقش دارد؟آیا قرص را باید مصرف کنم با توجه به عوارض آن؟آقای دکتر خواهش میکنم جواب من را بدهید .ممنون امیدوارم که همیشه سربلند و موفق باشید.

باسلام پردنیزولون داروی کورتون است ومعمولا باعث تشدید جوش می شود ودر موارد استثنایی در درمان جوش مورد مصرف دارند ترجیحا اگر با داروهای دیگر بهتر هستید نیاز به این دارو ندارید درمانتان را ادامه دهید موفق باشید